fbpx

In Offıce CourseS

Değerli meslektaşlarım,
 
In office kursu düzenleme amacımız, daha önce edindiğiniz ortognatik cerrahi ile ilgili teorik bilgilerinizi muayenehanemizde birebir pratiğe geçirmenizi ve ortognatik cerrahi ile ilgili aklınızdaki tüm soruların yanıtlanmasını sağlamaktır. 
 
18-19 Eylül 2021’de üçüncüsünü düzenleyeceğimiz ve toplamda 350 ortodonti uzmanı ve çene cerrahının katıldığı “Metamorfoz: Ortognatik Cerrahi Kursu”muzda kendi muayenehanemizde uyguladığımız yöntemleri ve tüyoları detaylı bir şekilde anlatmaktayız. In office kursumuzda ise 2 gün boyunca bu teorik bilgilerin ışığında, hem bilgisayar başında hem de laboratuvarda yapacağımız pratik uygulamalar ile birlikte ortognatik cerrahi konusunda yetkinliğinizin arttırılmasını hedeflemekteyiz. 
 
Ortognatik cerrahi öncesi hazırlıkta, klinik ve radyolojik analizler hassasiyetle yapılmalıdır. Cerrahi öncesi yüzün planlanması da bu analizlerden elde edilen verilere göre gerçekleştirilmelidir. İstenirse tek kişi, istenirse maksimum 4 kişiye kadar oluşturulan gruplarla bu analizleri ve planlamaları size detaylı şekilde yüz yüze anlatmak ve kliniklerinizde uygulanabilir hale getirmek istiyoruz.
 
Ortognatik cerrahi eğitimi her fakültede ve kursta farklılıklar gösterdiği için, in office kursumuza yalnızca Metamorfoz kursumuza katılmış hekimleri kabul edeceğiz. Kursun içeriği ise katılımcıların talep ettiği doğrultuda düzenlenecektir. İstenirse iki boyutlu planlama ve Erickson Model Blok ile model cerrahisi ve analog splint yapımı, istenirse de muayenehanemizde bulunan 3Shape tarama cihazı ve yazılımları, Dolphinimaging 3D ortognatik cerrahi planlama yazılımı ve Formlabs 3D printer ile üç boyutlu planlama ve dijital splint yapımı konusunda eğitimimizi gerçekleştireceğiz. 
 
Aşağıda yer alan konular gelen katılımcının isteğine göre düzenlenecektir.
 
-Ortognatik cerrahi öncesi yüz ölçümleri
-Çok parçalı üst çene ameliyatlarında yapılması gereken cerrahi öncesi ve sonrası işlemler
-Cerrahi öncesi temporomandibular eklem stabilizasyonunu sağlamak için uygulanan Eklem Splintinin detayları
-2 boyutlu analiz isteyen katılımcılar için sefalometrik radyografinin hastanın doğal baş pozisyonuna göre ayarlanması
-Yüz arkı transferi ve modelleri artikülatöre aktarılması
-Sefalometrik radyografi üzerinde 2 boyutlu analiz ve planlama
-Yapılan plan doğrultusunda Erikson Model Blok kullanılarak model cerrahisinin yapımı
-Cerrahi sırasında kullanılacak olan splintin yapımı ve detayları
 
-3 boyutlu analiz isteyen katılımcılar için 3 boyutlu kafa tomografisinin doğal baş pozisyonuna göre ayarlanması
-3 boyutlu ortognatik cerrahi modülü ile segmentlerin ayrılma işlemi 
-3 boyutlu cerrahi planlama ve detaylar
-Dijital splint yapımı ve detayları
 
2 günün sonunda uygulamalı olarak öğrenilen bilgilerin kalıcılığının sağlanması açısından dileyen katılımcıların kendi bilgisayarlarına 3Shape yazılımı 2 aylığına yüklenecektir.
 
Muayenehanemiz, Fenerbahçe Kadıköy’de yer almaktadır. Birinci günün akşamı beraber yemek organizasyonu yapılacak olup, programınızı bu doğrultuda düzenlemenizi rica ederiz.
 
In Office Kursumuz için daha detaylı bilgiyi OrtoAkademi kurs telefonu olan 05456938653 numarasından alabilirsiniz.
 
Görüşmek dileğiyle 
 
Korkmaz Sayınsu