fbpx

Hakkımda

korkmaz-sayinsu-ortodonti-uzmani

25 Ağustos 1971 tarihinde Ankara’da doğdu. İlkokul ve liseyi İzmir’de okudu. 1989 yılında Marmara Üniversitesi’nde ilk defa açılan İngilizce Diş Hekimliği Fakültesi’ni kazandı ve 1994 senesinde mezun oldu ve aynı yıl mezun olduğu üniversitenin Ortodonti Anabilim Dalı’nda doktora programına kabul edildi.

2000 senesi Mayıs ayında ”Yeni Geliştirilen Gövdesel Molar Distalizasyon Apareyinin Etkilerinin Röntgen ve Model Analizi ile İncelenmesi” isimli doktora tezini sunarak ”Ortodonti Doktoru” unvanı aldı. 2000 senesinin Ekim ayında Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak göreve başladı ve 2001 yılında Yardımcı Doçent unvanı aldı.

2006 yılı Ekim ayında Doçent oldu. 2016 yılında Profesör unvanı aldı.

2017-2019 yılında ‘’Martin/Cocconi  Continuing Education in Orthodontics FACE Treatment Philosophy’’ adlı 2 senelik kursunda eğitmenlik yaptı. Aynı kursun 2019-2021 yılları arasında sürecek programında eğitmenliğine devam etmektedir.

2018 yılında BSCOSO’nun Türkiye temsilcisi oldu.

2009 yılından bu yana ”Kendinden Bağlanan Braketler”, ”Ortognatik Cerrahiye Hazırlık” ve ‘’Temporomandibular Eklem Odaklı Tedavi’’  konulu kurslar ve seminerler vermektedir.

Ortodonti ve
Ortognatik Cerrahi Kursları

Biz, bilginin paylaştıkça arttığına ve daha kalıcı olduğuna inanıyoruz.

Sayınsu Orto Akademi olarak düzenlediğimiz ortodonti ve ortognatik cerrahi kurslarında; muayenehanemizin kapılarını açıyor ve 25 yıldır edindiğimiz tecrübelerimizi meslektaşlarımızla paylaşıyoruz. 

Kurslarımız hakkında bilgi almak ve aklınızdaki soruları sormak için bizimle iletişime geçmenizden memnuniyet duyarız.